Život v MŠ

Fotogaléria


Týždeň detskej radosti 

Leto sa blíži a preto aj u nás v Mš sa venujeme prípravam naň. Slnečné okuliare podľa naších detí.
 

Čo máme nové? 

Na našom školskom ihrisku pribudla nová trampolína a takto sa z nej tešíme! HURÁ


Čarovné AUDIO rozprávky

Aj takúto radosť robí našim detičkám dobrovoľný príspevok v hodnote 2€ od rodičov. Ďakujeme :)
 

Od semienka ku rastlinke

S deťmi sme sa zahrali na záhradníkov a zasadili sme si rôzne semienka. Práca nás bavila a každý sa s radosťou do nej zapojil. Počas nasledujúcich týždňov budeme semienka pozorovať a zisťovať, ktoré vyrastú najrýchlejšie. Taktiež sa dozvieme čo všetko ku svojmu rastu potrebujú.

Oddychový kútik

Našu triedu Lienok ozdobil nový oddychový kútik. Keďže deti usilovne pracujú, radi si aj nachvíľku oddýchnu. A práve náš nový kútik im to umožní. Je zdobený podľa vkusu a fantázie našich detičiek. Mohol byť vybudovaný vďaka podpore a finančnému príspevku rodičov a zriaďovateľa. Srdečne ďakujeme.

Takto sa vzdelávame  

Naša materská škola je tiež o tom, že sa v nej naučíme veľa nového. Počítame, "čítame", učíme sa kresliť, maľovať, spievať, tancovať, učíme sa básničky a tiež veľa nových vecí, ktoré sme predtým vôbec nevedeli. Je to vždy veľmi zaujímavé a my máme z toho radosť. Pripravujeme sa na školu, ale v škôlke to je o mnoho zábavnejšie. Tešíme sa ako veľa toho vieme a hlavne ako rýchlo a šikovne sa to učíme.

Spolu sa hráme najradšej

Spolu je nám výborne. Hráme sa rôzne hry, ktoré máme radi. Vytvárame si nové priateľstvá, ktoré trvajú niekedy roky. Práve pri hrách sa spoznávame a učíme, že sa treba podeliť, byť láskaví a že všetci sme kamaráti. Vytvárame medzi sebou pochopenie, lásku ku všetkým rovnakú. Rozvíjame tiež svoju fantáziu a predstavivosť. Pri hrách sa môžeme "zmeniť" na kohokoľvek a prežiť tak krásy detstva.

Čas strávený vonku 

Čas, ktorý trávime vonku máme najradšej. Objavujeme krásy prírody a všímame si ako sa mení. Tiež chodíme objavovať zaujímavosti ku rieke Kysuca. Čas, strávený na čerstvom vzduchu je pre nás veľmi prospešný a my sa počas neho hráme, beháme, a môžeme si uvoľniť a precvičiť celé telo. Radi chodíme na prechádzky po obci Rudinka. V zime sme sa šantili v snehu, stavali snehuliaka. Tiež sme nezabudli nakŕmiť vtáčiky. 

Najkrajšie sviatky v roku 

December sme oslávili tak ako sa patrí. Po celý čas bola v triede veľmi príjemná atmosféra. Všade bolo cítiť tú Vianočnú Náladu. Najprv k nám prišiel svätý Mikuláš, ktorý nás potešil chutnými balíčkami a my sme mu za to zatancovali a zaspievali. Neskôr sme sa veľmi tešili na Vianoce. Počúvali sme koledy, piekli medovníčky a veľmi sa potešili, že aj do škôlky Ježiško doniesol krásne darčeky. 

Vytvorte si webové stránky zdarma!